Ženské kruhy

Nečekej s prací na to, až zjistíš, kým jsi.

Austin Kleon

Udělej ve mně kruh, volala na mě jurta. Bylo to na slavnosti otevření lesní školky. Kruhový prostor voněl dřevem a byl plný lidí. A uprostřed, na samém vrcholu střechy, se čněl prosklený kruhový otvor – okno do nebe.  Udělej, udělej! Volala na mě.

Tak jsem si pro jednou dovolila opustit myšlenku, že na vše, co děláme, potřebujeme mít Vzdělání. Místo toho jsem ke spolupráci přizvala kamarádku psycholožku. A pak se nechala vést voláním v sobě a intuicí.

Mám kolem sebe komunitu vyjímečných žen, které se mnou do toho šly, a patří jim za to mé vřelé díky <3. Ani nevím jak, začala jsem se podílet na něčem tak starém, jako lidstvo samo. Na něčem, co je mnohem, mnohem větší, než já.

Seděla jsem uprostřed kruhu žen, jako jedna z nich. A vnímala, jak se samovolně otevírají témata univerzální pro každou z nás. A jak moudrost, láska, poznání, starosti a smích proudí skrze kruh od jedné ženy ke druhé,  propletené tak, jak přicházejí.

Díky tomu, že jsem začala dělat něco, co ještě neumím, začala jsem růst někam, kde bych možná chtěla být. Mám odteď novou vášeň – vedení ženských kruhů.

A co tedy ženské kruhy jsou?

Je to kruhové setkání žen. Sdílení příběhů a myšlenek. Protože každá jsme na své cestě životem někde jinde, a každá z nás si prožila něco osobitého, můžeme se vzájemně obohacovat a inspirovat svými zkušenostmi. A v uspěchané době dneška si být o trochu blíž.

Již druhým rokem vedu ženské kruhy pro komunitu žen kolem Lesního klubu Přeslička a přemýšlím o vytvoření nové skupiny pro širší okruh žen.

Měla bys zájem přidat se k nám? Zkus se ozvat, možná již něco vzniká;)

z rituálu menarché v říjnu 2019

Literatura: Kleon, Austin (2012). Kraď jako umělec. Brno, Jan Melvil Publishing, strana 32