Kdo jsem?

Pláně plné borovic
Odlesk slunce v moři zelené trávy
Oblaky, vítr, vlčí máky
a bouřka…

Jmenuji se Bronislava Mesárošová a již několik let jsem průvodkyní na cestě osobního růstu. Věnuji se kineziologii a poradenství, tvořím přednášky a vedu ženské kruhy.
Jsem vděčná máma chlapečka a holčičky, manželka skvělého muže a milovnice divoké přírody. A někdy, velmi občas, také básnířka a výtvarnice pro radost, a mnoho dalšího...
Slider

A můj příběh?

Ten začal pár let zpátky, když jsem zjistila, že chci změnit směr, kterým jdu.

Chvíli to trvalo, nabrat odvahu. Pak jsem ale v jednu napjatou chvíli opustila vztah, ve kterém jsem nebyla úplně sama sebou. Studium, které mě nenaplňovalo. Práci, kde jsem nebyla úplně šťastná a nakonec i svou rodnou zemi – po všech těch změnách mi bylo v Bratislavě těsno. A vyrazila jsem do ciziny.

Tedy – na Moravu. S mužem, který se časem stal mým manželem a s vizí – stát se odbornicí na poli celostní medicíny. Pustila jsem se do studia všeobecného lékařství na MUNI a tradiční čínské medicíny ve společnosti Sinbios. Pak se ale stalo něco, co jsem neplánovala. Naše děti se rozhodly, že potřebují přijít na svět už teď.

A tak jsem své vzdělání po chvilce přemýšlení odsunula na dobu neurčitou a ocitla se tam, kde jsem nyní. Na mateřské dovolené. V cizí zemi, bez nějakého zjevného důvodu, proč tu být. A poprvé za velmi, velmi dlouhou dobu před sebou nemám nalinkovaný život. Vše je nové, jiné, obohacující a dobrodružné.

Možná jsem se před tím vším měla naučit ještě jednu lekci – jak dovolit životu plynout svou vlastní cestou. Nechat se unášet proudem… Zavedl mě na zajímavá místa. Umožnil mi spoznat se s lidmi, díky kterým nanovo objevuji, kým jsem. Nanovo objevuji radost z bytí. Respekt k této planetě. Získávám jiný, svobodnější a hezčí pohled na výchovu svých dětí. A na své místo uprostřed toho všeho.

Zápisky o své cestě k sobě i cestě mateřstvím sdílím na blogu Mama z mestskej džungle.

Kineziologii se věnuji od roku 2007. V tu dobu na mě volala ze všech stran a velmi mě to k ní táhlo. A nakonec je to to jediné, co mi zůstalo, když mi mateřství dopřálo čas přehodnotit můj směr. Tato práce mě nesmírně baví a cítím velkou vděčnost, že se jí mohu věnovat.
Slider

…kdysi jsem si myslela, že bez kinezky některé věci vyřešit jednoduše nejdou. Až později jsem pochopila, že ve skutečnosti to tak není – život sám nám přesně dávkuje a ukazuje, kde potřebujeme udělat změnu.

Někdy je ale hodně těžké rozklíčovat ty signály, které nám život dává. A právě tady pro mě nabývá kineziologie na významu – funguje krásně jako takový „překladač“ mezi naším nitrem a tím, co je vidět navenek.

Mám ráda tu hloubku, do které se díky ní můžeme podívat. Ráda sleduji, jak příběhy, které nosíme uvnitř, zapadají krásně jako mozaika do toho, co se nám děje nyní. A také – jak díky nim můžeme opravdu růst a být šťastnější.

Více o kinezce si můžete přečíst ve stejnojmenné rubrice a v rubrice Příběhy odblokování – obě najdete na blogu S kinezkou v hlavě.

Vzdělání v oblasti kineziologie:

kurzy 1- 6: Ing. Elena Krčulová, Bratislava, 2007 – 2011

kurzy 7-11: Mgr. Romana Šlezarová, Ing. Zuzana Franková, Brno, Košice, 2011 – 2019

krátké programy: Životní změny, Hojnost, Ing. Elena Krčulová, Bratislava, 2008

Po dloooooooouhé mateřské dovolené jsem naskočila v říjnu 2019 zpátky do výcviku:) Absolvováno mám zatím 308 hodn. K ukončení vzdělání mi chybí 2 certifikační kurzy – praktikum konzultanta a výcvik konzultanta, ukončení výcviku je v plánu na podzim 2020.