Stačí rozplést uzel a život se rozproudí...
Slider

Metoda One brainkineziologie je jemná a do hloubky jdoucí metoda, která respektuje naši vlastní moudrost a skrze ni nám mění život.

Vznikla v 80-tých letech v USA a od té doby se rozšířila do mnoha zemí světa. Jejími autory jsou Gordon Stokes, Daniel Whiteside a Candace Callaway.

Co je kineziologie a jak funguje?

přečíst si, jak tato metoda funguje

…na začátek jedna vědecká informace:

“Vědci zjistili, že trauma, které nebylo sdíleno nebo řádně zpracováno, je uchováváno v primitivním limbickém systému našeho mozku, kde je „konzervováno“ pro případ, že by mohlo být zpracováno později. Tato část mozku však postrádá vědomí času: trauma vnímáme, jako kdyby probíhalo právě teď.”

Steve Biddulph, 2011 *

Co to znamená?

Znamená to, že naše minulé negativní zkušenosti se v nás ukládají. Vše, co jsme nezvládli. Vše, co nás bolelo nebo co nám nahání strach. Tyto zkušenosti si nosíme všude s sebou… A dokud si je nezpracujeme, někde v hloubce nás mohou tížit.


Jako takové malé závaží:

Většina z těchto závaží je uložena v té části mozku, která postrádá vědomí času. To znamená, že pokaždé, když nám to bolavé místo něco připomene, vše, co je tam uloženo, vnímáme, jakoby se to dělo nyní. Proto se nám může srdce sevřít smutkem léta po rozchodu, nebo rozbušit strachem, když si vzpomeneme na něco napínavého.

…když s sebou závaží nosíme léta, mohou se na něj nabalovat další a další věci a ono pak roste:

Tato závaží nás pak zpomalují na naší cestě životem. Vynakládáme hodně energie, abychom je s sebou unesli. To, co by bez nich šlo snadno, půjde s obtížemi. To, co by bez nich šlo s obtížemi, to nám půjde opravdu ztěžka. A nebo vůbec.

V běžném životě pak máme méně barev, méně radosti, méně uspěchů… než bychom mohli a nebo chtěli mít. Něco nám nejde a nevíme proč. Život nás někam nepustí a my nevíme, co s tím.

Kineziologie je unikátní tím, že během jednoho sezení dokáže objevit a rozpustit jedno takové závaží.

Dosah na náš život to má obrovský. Tam, kde předtím byla zablokovaná cesta, tam je volnost jít tím směrem, kterým už dávno jít chceme. Zrazu máme odvahu a sílu tvořit svůj život. Je tam více přijetí, více radosti a lásky. A více barev…

Kineziologický svalový test

číst o svalovém testu

Že potřebujeme změnu si většinou uvědomíme v okamžiku, když už jsme připraveni to vše ustát a zvládnout. Stačí jen správně poskládat tu skládačku. A jak na to, to můžeme hledat sami… nebo můžeme využít službu průvodce.

Kineziologie se dokáže dotknout jádra problému velmi efektivně, protože jako jazyk používá nejen slova, ale také zpětnou vazbu našich svalů.

…naše svaly reagují na stres. Máme to zakotveno v lidové slovesnosti: když chceme někomu říct špatnou zprávu, posadíme ho, aby se nezhroutil. Ze strachu se nám podlamují kolena… Kineziologický svalový test pracuje na rovnakém principu, ale je omnoho, omnoho jemnější. Vypadá to tak, že během rozhovoru jemně tlačím na předpažené ruce klienta. Hledám prohlášení, při kterém sval “zeslábne” a ruce jemně klesnou dolů.

S pomocí svalového testu můžeme rozmlouvat třeba o tom, co si už nepamatujeme. Anebo třeba o tom, co se naše podvědomí rozhodlo před námi zazdít, protože to bylo příliš bolavé. Díky tomu nepotřebujeme hodiny mluvení k tomu, abychom se dostali ke kořeni problému.

Svalový test nám zároveň dává volnost jít naším tempem a podívat se jenom tam, kam už jsme připraveni se podívat. Původ našich těžkostí i řešení objevujeme svou vlastní cestou.

Jak probíhá konzultace?

více informací

Konzultace trvá 90 – 120 minut.

Začátek našeho setkání věnujeme upřesnění “zadání” tak, aby se konzultace dotkla přesně toho, co v této chvíli nejvíce potřebujete.

Potom provedeme pár jednoduchých cvičení, při kterých se naučím přečíst odpověď vašich svalů. Ověříme si, jestli sval umí „držet“ i „zeslábnout“, jestli máme povolení na společnou práci a objevíme i první dílky do naší skládačky.

V představě se pak vrátíme do věku příčiny. Pracujeme buďto s konkrétní vzpomínkou / pocitem nebo v symbolické rovině – pro náš mozek je totiž představa rovnako skutečná, jako opravdová vzpomínka, vyvolává v těle opravdové reakce. Zde odstraníme to pomyslné závaží. Uvolníme zablokovanou emoci a identifikujeme vzorec chování, který používal náš “autopilot”.

Tato část procesu je tak trochu alchymie:) Pokaždé je jiná a to mám na této práci moc ráda. Každý člověk je jiný, a každý si tímto procesem projde svou vlastní cestou. A je to tak správně, protože to je vlastně jediný způsob, jak se dá růst – když objevíme sami pro sebe svou vlastní cestu.

Pak společně propojíme všechny suvislosti – jak to, co se nám dělo kdysi, souvisí s přítomností. A co odteď můžeme dělat jinak.

Vyjít ze zaběhaných kolejí a vydat se novou cestou někdy vyžaduje hodně odhodlání, proto tomuto kroku věnujeme dostatek pozornosti. Z konzultace si odnesete opravdu konkrétní postup a pokud bude potřeba, tak i balanční cvičení, které vás při vašich prvních krůčcích na cestě podrží.

Kdy má smysl kineziologii vyzkoušet?

přečíst si, kde má kineziologie uplatnění

Když cítíte, že:

  • něco ve vašem životě není tak, jak byste chtěli, ale neumíte to pojmenovat
  • potřebujete změnu a nevíte, jak na to
  • jste se na životní cestě ztratili
  • trápí vás strach, úzkost a bolest na duši
  • život vás nepustí dál
  • je čas odhodit staré rány a křivdy a růst.

Mnozí si myslí, že vyléčit stará zranění a odhodit staré závaží je těžké. Ve skutečnosti je to jednoduché, když víte, jak na to. Provedu vás.

Dyslexie a dysgrafie

zde uvidíte nejen text, ale i ukázku písma

…tohle je takové malé kouzlo:) Podívejte…

mezi pravou a levou stranou sešitu je jedna konzultace

Můj dobrý přítel, který mi pomáhal s úpravou fotografie pro web, mi povídá: „Broni, ja som si to najprv nevšimol. Ale je to fakt sila.“ Co k tomu dodat? Fotografie je zveřejněna s milým souhlasem autora textu a jeho mámy a já jim za to vřele děkuji <3

Zajímavá není jenom čitelnost a úhlednost písma na pravé stránce, ale i přechod z tiskacího na psací. Dle slov maminky totiž můj klient přestal psát psacím písmem asi dva roky před konzultací.

Nutno dodat, že takovýhle výsledek konzultace neumím zaručit. Jsem v tom procesu pouze průvodce a míra zlepšení závisí od každého jednotlivce zvlášť.

S dětmi se pracuje krásně, protože se ještě “nenaučily”, že dyslexie se zlepšit nedá. My dospělí to v tomto ohledu často máme těžší a změna nám proto může trvat déle. A nemusí být tak výrazná. Důležité je uvědomit si, že to OPRAVDU JDE. A pak krůček po krůčku posouvat limity v naší hlavě.

Z pohledu kineziologie dyslexie a dysgrafie souvisí se špatnou komunikací mezi hemisférami a se stresem. Často vzniká u lidí, kteří jako děti přeskočili fázi lezení po čtyřech a začali rovnou chodit – při lezení po čtyřech totiž krásně střídavě zapojujeme obě strany těla a budujeme právě ty propojení, které nám v budoucnu pak pomáhají číst a psát. Velmi účinným balančním cvičením, které kineziologie používá, je právě střídavé zapojování rukou a nohou.

Co se stresu týče – jednou z našich obranných reakcí na nadměrně nepříjemný zážitek je, že si vytvoříme jakési slepé místo. A pokud si vytvoříme slepá místa tam, kde by měla být písmena nebo číslice, pak se nám čte opravdu těžko. Řešením je identifikovat a odstranit stres, který hluboko v sobě nosíme.

Dyslexie v přeneseném významu funguje i na emoční úrovni. Slepá místa si nevytváříme jenom v oblasti písmen. Představte si – jaké by to bylo, kdybychom dokázali jasně vidět svět i sami sebe? Naši výjimečnost, talenty, krásu, životní poslání… Co myslíte?

Ceník

jaká je cena za konzultaci?

Konzultace v délce 120 minut: 1100 kč

S ohledem na přírodu dávám přednost zaslání dokladu o platbě e-mailem.

Vzhledem k nastupujícímu EET je v této chvíli možná pouze platba převodem na účet po konzultaci (v budoucnu bude možná i platba hotově).

Bankovní spojení: 2101760198/2010 (Fio banka)

Jako variabilní symbol prosím použijte číslo faktury.